חוגגים חינה

אחותה של ידיד שלי שאנחנו במרוצת השנים, גם הפכנו לחברות עומדת להתחתן והחליטה שהיא רוצה לערוך טקס חינה מרוקאית מסורתי. אני בתור אשכנזייה מבית טוב הייתי צריכה קצת הסברים בקשר לטקס חינה.

 

מה זה בדיוק, למה עורכים אותו, איפה בכלל מקיימים אותו ומה המטרה שלו בעצם. אז שאלתי את ידיד שלי על כך והוא הסביר לי כי למעשה טקס חינה מיועד לקרב בין משפחת החתן לבין משפחת הכלה.

 

לכל אירוע שנערך במקום רחוק, בין אם זה אירוע כמו חינה מרוקאית. טקס אירוסין או מסיבת רווקים, אם רוצים ליהנות מהאירוע, כשאומרים ליהנות הכוונה כמובן לשתות אלכוהול מבלי צורך לדאוג לנהג תורן שלא יזכה ליהנות מהאירוע, תמיד אפשר להזמין הסעה. תלוי כמובן במספר האנשים. זה יכול להיות פתרון מצוין. צריך רק לעשות את כל הבירורים המתאימים ולבדוק מחירים.

 

בד"כ המחיר לא עולה על 500 שקלים ואם זה מתחלק בין 7-10 אנשים, יוצא מחיר סביר בהחלט לכל אחד.

 

אני למשל, אחד החברים שלי מתחתן בעוד פחות מחודש וערך טקס חינה שבוע שעבר אז אני ועוד כמה חברים הזמנו הסעה שתיקח ותחזיר אותנו שחסך לנו גם טרחה של לקחת רכב מאחד ההורים וגם של הנהג התורן.

 

לפני כמה ימים הייתי בטקס חינה מהמם פשוט! כל כך נהניתי חבל על הזמן. הטקס היה ממש צבעוני ומשמח עם אווירה ממש טובה, אוהל חינה מרוקאית, וכייפית. כולם רקדו ושרו, אכלו ובירכו את בני הזוג המאושרים שההתרגשות על פניהם הייתה ניכרת לעין אך זה עוד כלום לעומת מה שיהיה בחתונה כמובן, בגדים לחינה הוסיפו מלא.

 

אני פעם לא כל כך הבנתי למה צריך טקס חינה אבל אחרי האירוע הזה הבנתי כמה הוא חשוב בשביל שהמשפחות, הן של החתן והן של הכלה יכירו אחת את השנייה, להפיג קצת את המתח לפני החתונה ובכלל לעשות קצת שמח באווירה ניחוחה ולא רשמית זה ממש נחמד.

חוגגים חינה

חתונט

כי אין מקום אחר